Na co zwracać uwagę przy wyborze hostingu?

Polska branża hostingowa to naprawdę duży wybór konkurencyjnych firm hostingowych. Nasuwa się zatem proste i jednocześnie jedno z najważniejszych pytań przy zakładaniu własnej strony internetowej: jaki hosting powinienem wybrać?

Ile tak naprawdę powinien kosztować dobry hosting, który zapewni bezawaryjne działanie i szybkie wsparcie techniczne?

Cenne wskazówki od...

Mateusza z FabrykiReklamy

Zdecydowałeś się na własną stronę internetową? To bardzo dobra decyzja! W FabryceReklamy sami dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie hostingowe, ale niektórzy wykonawcy oczekują, że dokonasz wyboru samodzielnie. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwracać uwagę podczas typowania firmy hostingowej oraz jaki typ usługi wybrać.

  • Jak długo firma istnieje na rynku?

Cóż. Każda firma kiedyś zaczyna swoją karierę i to jest prawda, ale dzisiaj rynek hostingowy jest już tak zapełniony, że nowe firmy w branży po prostu nie mają szans na przetrwanie. Istnieje dość dużo firm, masz więc w czym przebierać. Oferty firm, które nie działają co najmniej rok raczej sobie odpuść, ponieważ ich kariera może się skończyć równie szybko, co sam start.

  • Domena za 0zł z hostingiem na pierwszy rok!

Jest to możliwe. Zwróć jednak uwagę na zasady tego typu promocji. Znane duże firmy hostingowe zwykle oferują darmową domenę za 0zł na pierwszy rok, ale po roku życzą sobie kilkaset złotych za odnowienie takich usług, zatem sporo przepłacisz. Zwykle koszt odnowienia domeny nie powinien kosztować więcej niż 100zł brutto za rok. Powyżej po prostu się nie opłaca, a dodatkowo musisz jeszcze opłacić hosting - kolejny koszt rzędu od około 30zł do 100zł rocznie. Dobrym przykładem jest firma Hekko.pl, która oferuje darmową domenę do hostingu, a po roku taka domena będzie kosztowała tyle co normalne odnowienie, czyli 84,87 złotych za rok.

  • Praktyczne dodatki w cenie hostingu

Zwracaj uwagę na możliwość skorzystania z instalatora aplikacji, zmiany wersji PHP (najlepiej, gdy masz do wyboru chociaż zakres PHP 5.4 - 7.0). Na plus będą także darmowe regularne kopie zapasowe oraz możliwość instalacji darmowego certyfikatu Let's Encrypt.

  • Firmy godne polecenia

Z naszego doświadczenia wynika, że najchętniej wybierane i najbardziej cenione przez Klientów firmy hostingowe to:
Hekko.pl - za częste promocje, stabilne działanie usługi i dobre wsparcie techniczne.
Zenbox.pl - za rozliczanie na podstawie unikalnych wizyt (przydatne dla blogerów) i szybki support.
MyDevil.net - za spory wybór wielu modułów, dobrą obsługę, zaawnsowane opcje dla developerów.

Mateusz
Jak wybrać dobry hosting