Jak dotrzeć do nowych klientów?

Konkurencja rośnie, konsumentów przybywa, a Ty ciągle nie osiągasz oczekiwanych wyników sprzedażowych? Próbujesz wielu chwytów, ale nic nie wpływa pozytywnie na przyrost nowych klientów Twojego przedsiębiorstwa? Zapraszam Cię do lektury.

Co robić, aby nie będąc specjalistą w zakresie marketingu dać się polubić klientom i zachęcić ich do siebie?

Cenne wskazówki od...

Mateusza z FabrykiReklamy

W tym artykule dam Ci kilka prostych wskazówek, które powinny otworzyć Twoje spojrzenie na klienta. Być może uda Ci się doszukać innej perspektywy. Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.

  • Po pierwsze: słuchaj.

Każdy klient lubi zostać wysłuchany. Szkolenia na temat obsługi klienta poruszają kwestie metaprzekazów pozytywnych, ale nie będziemy się zagłębiać w ten obszar wiedzy. Po prostu wiedz, że klient oczekuje, że zostanie wysłuchany, potraktowany fair i z należytym szacunkiem. Unikaj typowo PRL-owskiego podejścia, które mocno zraża klientów.

  • Po drugie: rozpieszczaj.

Nie stracisz wiele dając od czasu do czasu upust na usługę czy przeprowadzając akcję marketingową dla nowych klientów. Nie zapominaj jednak o swoich obecnych klientach, ponieważ otwarcie tylko na nowych może zrazić tych już obecnych, mimo ich ogólnego zadowolenia z Twoich usług. Bądź dla klienta bliski, unikaj korporacyjnych kontaktów.

  • Po trzecie: obserwuj.

Weryfikuj potrzeby klienta i proponuj mu dogodne rozwiązania, często z nieco bardziej spersonalizowaną ofertą. Każdy klient poczuje się odbrze, jeśli zauważy zaangażowanie firmy wobec niego. Nie traktuj klienta tak, jakby był kolejną pozycją w statystyce.

Powyższe rady miały na celu przybliżenie ukierunkowania kontaktów z klientem. Powinieneś wiedzieć, że niektórzy klienci wolą typowo korporacyjną mowę, niektórzy wolą być obsługiwani po przyjacielsku. Jedni wolą, gdy zrobisz coś za nich, drudzy wolą, gdy wytłumaczysz im krok po kroku co mają zrobić. Każdy klient jest inny, dlatego ważne jest obserwowanie upodobań klienta już od początku współpracy.

Mateusz
Jak wybrać dobry hosting